Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wpływ umysłu na zdrowie 0

Do niedawna wpływ naszego umysłu na ciało był rzeczą co najmniej sporną. Dzisiaj nie ulega to żadnej wątpliwości - taki wpływ istnieje, a nawet więcej: decyduje on o naszym stanie zdrowia w zasadniczy sposób.

Bez względu na to, jakie funkcje przypisuje się umysłowi, jakie przyjmuje się na jego temat koncepcje, jego oddziaływanie na zachowanie się ciała jest dla specjalistów z różnych dziedzin oczywiste. Nowoczesna naturoterapia, jak i medycyna spotykają w tym właśnie miejscu - w niebywałym wręcz kształtowaniu przez umysł warunków zdrowia, ale i zdrowienia.

Dzięki badaniom nad układem nerwowym stało się oczywiste, iż za pośrednictwem nerwów stresujący się człowiek osłabia swoją kondycję fizyczną, nie tylko psychiczną.

Naturoterapia, w tym bioenergoterapia niekoniecznie patrzy na zjawiska patologicznej relacji umysł-ciało tylko w kategoriach fizykalnych. Mentalne życie człowieka zaburza działanie jego ośrodków energii (czakr) i pola energetycznego (biopola), które wypełnia i otacza jego ciało fizyczne.

To, co dzieje się w umyśle, czy też w psychice, w zależności od tematu, wywiera wpływ na określone partie ciała, mięśni, a źródłem tego jest osłabienie działania czakr.

Dla przykładu stresy i napięcia związane ze sferą płciową uderzą w działanie narządów rodnych, gonad. Obawy i lęki wprowadzają destrukcję do czakry serca, co osłabia tym samym fizyczny narząd.

Na podstawie tego, co wydarza się w ciele, można stworzyć pewną mapę tego, jak człowiek funkcjonuje w swoim umyśle. Zjawiska fizyczne, zwane chorobami, schorzeniami, dolegliwościami, są skutkami zjawisk umysłowych, wiążących się z jakąś dziedziną życia i silnymi w niej napięciami.

Troska o umysł jest zarazem troską o ciało. Nawet więcej: działanie umysłu ma decydujący wpływ na nerwy, a one na funkcjonowanie ciała, na homeostazę organizmu. Można zachować wszelkie zasady zdrowego trybu życia na poziomie ciała, ale brak terapii umysłu poskutkuje i tak osłabieniem zdrowia.

Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, jedną z nich jest ćwiczenie umysłu, analogiczne do ćwiczenia ciała. W naturoterapii mówi się o różnych sposobach trenowania umysłu, by był on narzędziem w naszych rękach, nie zaś wewnętrznym uzurpatorem, źródłem konfliktów i stresów.

Wymienia się takie techniki pracy z umysłem, jak:

  • koncentracja - kierowanie uwagi przez krótszy lub dłuższy czas na jakiś obiekt albo ich grupę (obiekt może być zewnętrzny lub wewnętrzny)

  • medytacja - zwracanie świadomości w kierunku swojego "ja", spotykanie się z samym sobą, napełnianie umysłu samoświadomością

  • relaksacja - mentalne rozluźnianie nie tylko mięśni ciała, ale i procesów emocjonalnych oraz myślowych

  • afirmacja - powtarzanie zdań stwierdzających pozytywny stan rzeczy, co ma na celu przekształcić strukturę myślenia z negatywnej, stresogennej na pozytywną i wyeliminować nawyki negatywnego myślenia

  • wizualizacja - kreowanie w umyśle wyobrażeń doskonałego stanu zdrowia, relacji, finansowego powodzenia itd., co znacząco wpływa i na zachowanie umysłu, i na ciało

Te podręczne narzędzia pozwalają odpowiednio zapanować nad umysłem i wyeliminować z niego chaotyczne i szkodliwe zjawiska myślowe, które mogłyby zagrozić na dłuższą metę zdrowiu. W niektórych metodach bioenergoterapii, bioterapii, medycyny psychotronicznej stosuje się np. wizualizacje w celu bezpośredniego uzdrawiania chorych części ciała. Jedną z metod tego rodzaju jest tzw. chirurgia fantomowa.

Wizualizacjami, afirmacjami, koncentracją i pozostałymi metodami - jak też nie opisanymi jeszcze tutaj - parali i parają się szamani i tradycyjni znachorzy.

Wpływ umysłu na ciało znany jest od wieków, lecz w obecnej, mocno nakierowanej na wartości zewnętrzne kulturze, gloryfikującej ciało, bywa on albo pomijany, albo w ogóle niezauważany.

Zdaje się, że właśnie to staje się jednym z głównych czynników chorób cywilizacyjnych i olbrzymiego uzależnienia człowieka od oficjalnej służby zdrowia.

Bezradność, w jaką popadamy w momencie pojawienia się dolegliwości, jest wynikiem przede wszystkim braku umiejętności wykorzystania umysłu do wpłynięcia na ciało (choćby do uzyskania i narzucenia ciału wstępnego uspokojenia).

Komentarze do wpisu (0)

Najnowsze na blogu
Jak przebiega odczyt jasnowidzenia

Jasnowidzenie można wykonywać tak na miejscu, kiedy przebywamy z klientem w jednym pomieszczeniu, jak i na odległość, mając do dyspozycji tylko jego zdjęcie albo nawet wyobrażenie. Od poziomu sprawności i preferencji psychotronika zależy jaką metodą będzie pracował skuteczniej i ile informacji uzyska.

O postrzeganiu nadzmysłowym

Miałem kiedyś różne wyobrażenia tego, czym jest postrzeganie nadzmysłowe, energetyczne. Wynikały one mocno z ezoterycznego podejścia do życia, któremu hołdowałem i które nadal posiadam, tyle, że patrzę na nie bardziej pragmatycznie.

Sytuacja jasnowidzenia w Polsce

Nie wiem jak dzieje to w innych krajach, ale u nas istnieje wielkie zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, jak diagnoza nadzmysłowa. Prędzej ludzie zaufają komuś, kto wykonuje odczyty, niż komuś, kto przekazuje energię, czyli uzdrawia. Nie dotyka ich to bowiem bezpośrednio i wydaje się bezpieczne.

Blog chmura tagów
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl