Biuletyn

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin

Gdy słyszymy o masażach, to bardzo często pomijamy ich właściwości lecznicze. Nasza kultura opiera się na lekach i operacjach, które są mocno inwazyjne i bywają konieczne, ale nie zawsze.

Nie rozumiemy chyba, że masaże są środkiem terapii, ale przede wszystkim profilaktyki. Korzystajmy z masażu po to, by nie musieć później cierpieć.

Istotą masażu jest relaksowanie napiętych części ciała, tak, by mogła do nich dopływać krew z limfą. Krew to substancja zawierająca niezbędne życiowe składniki.

Masaż jest jednak również narzędziem psychotronicznym. Istnieje forma masażu zwana biomasażem, który wykonuje się w ciałach subtelnych, ale zwykły dotyk także przekazuje energię.

Masażysta, kiedy jest psychotronikiem z odpowiednim uwrażliwieniem, uzyska również efekty terapeutyczne na poziomie ciała energetycznego. Jego dotyk będzie nie tylko leczył, ale i uzdrawiał (jeśli można użyć tu wieloznaczności i gry słów).

Dla życia istotne jest serce, dlatego masaż obszarów z nim związanych ma znaczenie kluczowe, jeśli chodzi o tę formę terapii. Nie masujemy serca bezpośrednio, ale możemy masować górną część pleców, gdzie znajduje się piersiowy odcinek kręgosłupa, wskutek czego rozluźnimy mięśnie, mające ścisły związek z pracą kręgów.

Tak można zapobiegać wielu trudnym i męczącym dolegliwościom sercowym. Pomoc ta okaże się również ważna w trakcie terapii, także akademickiej.

Z górnym odcinkiem kręgosłupa, który ma relację z najważniejszymi organami, jak serce i mózg, wiąże się także obszar barków i szyi. Tam również dociera masaż i pobudza te miejsca, przywracając obieg krwi.

Krew to tlen. Komórki potrzebują go do oddychania. Skumulowane w mięśniach napięcia sprawiają, że krew nie dopływa i komóki ciała po prostu się duszą. Wpływa to na wszystko, kim na tym świecie jesteśmy i co robimy.

Należy w masażu widzieć tradycyjny, ale i właściwie niezbędny, konieczny element medycyny. Inny jest także dotyk człowieka, ze względu na pracę w ciałach subtelnych i wrażliwość układu nerwowego, a inny maszyny, np. masażera. Nic nie zastąpi ręki ludzkiej.

Nie powinniśmy udawać się na masaże do przypadkowych ludzi świadczących usługi. Na dole strony znajdziesz link do gabinetów, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o terapię manualną.

Nie ignoruj masażu - ignorowanie masażu jest ignorowaniem zdrowia i logiki ciała.

Masaż stosuje się koniecznie w powiązaniu z kręgarstwem, ponieważ zachowanie kręgosłupa koresponduje z zachowaniem się mięśni go stabilizujących.

Masaże są dobre na wielu poziomach. Masaż górnego odcinka pleców to świetne doświadczenia relaksacyjne, jest wskazany zwłaszcza dziś: w dobie zawodów siedzących przy komputerze czy za kółkiem.

Nie ma mowy o zdrowiu bez masażu!