Biuletyn

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin

Przeogromny wpływ na nasze życie mają relacje rodzinne. Relacje te są świadome, ale i podświadome.

Dziedziczymy pewne rzeczy genetycznie, ale całą masę zachowań przyjmujemy będąc dziećmi i nastolatkami.

Członkowie rodziny stają się dla nas źródłem wzorców samozachowawczych, mamy też z nimi różne układy.

Niektórych członków rodziny traktujemy jak bogów, innymi pogardzamy.

Wspomnienia związane z nimi żyją w naszych ciałach i reagują z różnymi doświadczeniami, skłaniając nas do różnego rodzaju zachowań, które i niekoniecznie są nasze, i niekoniecznie są właściwe.

Od rodziny uczymy się ignorancji, nałogów, zachowań agresywnych, przejmujemy gusta i pojęcia dobra i zła.

Praca psychotroniczna, zwłaszcza z czakrami uwalnia nas od rodzinnych obciążeń. Chodzi nie o to, by nie korzystać z pozytywnego rezerwuaru zachowań i wzorców, które przekazali nam członkowie rodziny, ale o to, by być w tym wszystkim sobą, nie znajdować się w stanie zniewolenia.

Bez pracy nad sobą pozostaje nam tylko powielać wiele prowadzących do cierpienia przykładów, jakie wynieśliśmy z domu i z otoczenia. Takie nałogi, jak nikotynizm i alkoholizm należą do najpopularniejszych, ale chodzi o cały styl życia, który u człowieka młodego jeszcze się mocno nie wykrystalizował, natomiast u starszych zaczyna porządkować ich myślenie, odczuwanie i działanie.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Nie od razu widzimy całą tę negatywną spuściznę, przejawia się ona po czasie.

Wychowani przy boku ojca tyrana lub zaborczej matki będziemy żywić różne ślady i rysy na charakterze i osobowości. Od tego i wielu innych rzeczy należy się uwolnić, oczyścić.

Służą temu różne praktyki psychotroniczne. Szczególnie otwieranie czakr pomaga otworzyć się na swoje prawdziwe ja i życie, przez co rozpuszcza się te różne alienacje pochodzenia rodzinnego.

Piszę o rodzinie, ponieważ to z nią mamy największą styczność w początkach kształtowania się osobowości i to doświadczenia związane z najbliższymi najmocniej rzutują się na nasze dalsze losy.

Życie pod wpływem wzorca innych może stać się prawdziwym przekleństwem. Jest to poważny temat dla psychologii psychotronicznej, posługującej się metodami psychotroniki dla terapii i poprawy psychicznego aspektu człowieka.

Z perspektywy czakr, kanałów i ciał subtelnych terapia ta i korekta wyglądają bardziej optymistycznie, dają też możliwość przejęcia znacznie większej ilości władzy nad własnym życiem, niż typowe metody psychologiczne (co nie znaczy, że nie są one wartościowe, często wskazane jest stosować je równolegle z psychotronicznymi).

Otwieranie i harmonizowanie czakr to także praca nad swoimi emocjami i myślami, nad wzorcami samozachowawczymi i wspomnieniami.

Psychotronika pozwala na prowadzenie zdrowych relacji z rodziną i otoczeniem, zbalansowanych i wolnych z jednej strony od naiwnego poświęcenia, z drugiej okrutnego egoizmu.

W czakrach kumuluje się nie tylko energia fizyczna, ale i psychiczna, dlatego psychotroniczne metody terapii, które opierają się na czakrach przynoszą korzyść i dla ciała, i dla duszy.