Biuletyn

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin

Wiemy, że gospodarka witaminowo-mineralna to jedna z podstaw sprawnego działania organizmu. I wiemy, że nie można zastąpić minerałów i witamin samymi praktykami energetycznymi.

Wiemy również, że ciało fizyczne i ciało energetyczne stanowią pewną całość. Niedobory witaminowo-mineralne odbijają się na działaniu czakr i kanałów.

Powinniśmy zdrowo jeść, ale bywa to problem. Często mówią nam, by spożywać wiele warzyw, owoców i ziół, niemniej w postaci surowej, jako ciało stałe, nie sposób zjeść ich tyle, by dostarczyć sobie tego, co niezbędne.

Poza tym jedząc przyswajamy tylko ok. 20% wartości odżywczych w stosunku do spożywania soków.

I właśnie soki są tym, co warto w tym momencie polecić i na co wskazać jako na istotny pokarm. Wartości odżywcze z soku przyswajamy w ilości ok. 90%!

Pijmy soki, kilka szklanek dziennie, soków różnych, dostarczając sobie tego, co potrzebne do zachowania zdrowia i homeostazy.

Soki można wyciskać samemu, ale można także je zakupować. Modne są obecnie soki bezpośrednio tłoczone. Wypicie litrowej czy półtoralitrowej butelki takiego soku, np. mieszanego, nie będzie stanowić problemu. Nie są one także drogie.

Wiele z takich soków oferują lokalne manufaktury - jakość sieciówek i masówek budzi oczywiste wątpliwości, co nie oznacza, że są one zawsze zasadne.

Przyswajalność minerałów i witamin z surowych roślin dużo bardziej angażuje układ trawienny, niż w postaci płynnej. Organizm i tak musi to wszystko doprowadzić do stanu półpłynnego. Pijąc sok zaoszczędzamy wiele energii i unikamy odkładania się niestrawionych resztek w jelitach.

Psychotronik powinien dbać o gospodarkę witaminowo-mineralną tak samo, jak dba o czakry i kanały. To wszystko jest połączone, współdziała, wymienia energie i informacje.

Soki w szklanych butelkach to lepszy wybór od soków w plastikach, choć lepszy rydz niż nic.

Zwracajmy uwagę na jakość soku, ponieważ produkty pełne chemii mogą nam również zaszkodzić a ich korzyść odżywcza będzie niewielka.

Dziś producenci prześcigają się w informowaniu na etykietkach, że soki są z tłoczenia, bez konserwantów itd., i raczej nie kłamią, ponieważ ich produkty są sprawdzane a ewentualna wpadka może ich wiele kosztować. Warto wziąć pod uwagę taką informację.

Pij sok i nie martw się, że nie możesz stale pogryzać jabłek czy bananów. Nie musisz tyle tego zjadać. Masz do tego dostęp w postaci płynnej, co jest tańsze, bardziej ekonomiczne i zdrowsze.

Soki, podobnie jak czysta woda powinny stać się podstawą naszej codziennej egzystencji, dzięki czemu zapewnimy sobie dużo więcej korzyści.

Ciekawostką jest to, że soki posiadają błonnik rozpuszczalny, wspomagający enzymy, a nie ten nierozpuszczalny, obecny w całych warzywach i owocach, który utrudnia przyswajanie wartości odżywczych.