Biuletyn

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin

Czakra podstawy jest silnym ośrodkiem ulokowanym w obszarze kości ogonowej, pomiędzy narządami płciowymi i kręgosłupem. Ma istotny wpływ na takie narządy, jak nerki i nadnercza, kręgosłup w dolnym odcinku, odpowiada za kości, mięśnie i skórę.

Praca z tą czakrą zalecana jest osobom z rwą kulszową (niemniej potrzeba odpowiedniej wiedzy i prowadzenia przez specjalistę).

Czakra ta odbija się na naszej ogólnej stabilności. Kiedy jest zaburzona czujemy się chwiejni, niestali, oderwani od rzeczywistości.

Osoby z zaburzeniami i dolegliwościami psychicznymi potrzebują terapii tej właśnie czakry.

Silny korzeń to silne drzewo, czakrę tę nazywa się nierzadko czakrą korzenia.

Poprzez tę czakrę pobieramy energię z Ziemi (robimy to także przez czakry stóp).

Właściwie to czakra ta ma wpływ na całe nasze ciało i pracę wszystkich narządów. Jest jak centrum zasilania, jak wtyczka włączona do gniazdka.

Gdy brakuje nam poczucia obiektywizmu, to terapii poddać należy tę właśnie czakrę.

Nadmierne siedzenie (np. przy komputerze, w samochodzie) potrafi blokująco wpływać na czakrę podstawy. Generalnie długi bezruch nie jest dla niej korzystny.

Troska o czakrę podstawy jest troską o to, by całe ciało było podłączone do życiowego prądu, miało odpowiednią moc do działania, co ma znaczenie także i dla psychicznego aspektu.

Istnieją sposoby, by dbać o czakrę podstawy za pomocą różnego rodzaju technik medytacyjnych, ale te należy poznawać tylko od doświadczonego nauczyciela, na miejscu. Jedna z nich polega na wprowadzaniu podczas oddechu odpowiedniej barwy pranicznej, inne na utrzymywaniu uwagi skupionej na czakrze, jeszcze inne na stosowaniu mudry-klucza.

Technik jest wiele, ale nie należy próbować ich samemu. Niewłaściwa praca potrafi dokonać dysharmonii czakry podstawy i sprawić, że pojawią się nowe problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Stan czakry podstawy ma także wpływ na nasze życie zawodowe, finansowe, na zdolność do zarabiania pieniędzy i tworzenia materialnego dobrobytu. Jeśli masz kłopoty w tej sferze, to na pewno czakra podstawy wymaga wsparcia i rozwoju, czegoś na tym poziomie brakuje.

Poddawanie się terapii czakr (jak w przypadku oferowanych na stronie przekazów) pomaga nie tylko naszemu ciału, ale i różnym dziedzinom życia. Poprzez czakry bowiem przejawiamy swój potencjał, jak i komunikujemy się ze światem pobierając energię i informację, tak na miejscu, jak na odległość, co sprawia, że przyciągamy różne osoby, wydarzenia, środki, pomysły, wiedzę.

Wymiana energetyczna i telepatyczna jest czymś naturalnym a czakra podstawy, kiedy nie jest w odpowiedniej kondycji, emanuje w sposób, który nie zapewnia nam wsparcia i tego, czego potrzebujemy w rozmaitych relacjach ze światem zewnętrznym.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej czym jest czakra podstawy i pragniesz poznać metody, które pozwolą ci z nią pracować, koniecznie zapoznaj się z ofertą Ośrodka Szkolenia Psychotroników EURO-NATURA z Krosna.