Biuletyn

Zapisz się na bezpłatny biuletyn o nowościach i promocjach.
Akceptuję Regulamin

Każdy organ podłączony jest do układu nerwowego, którego osią jest rdzeń kręgowy. Kiedy dochodzi do dyskopatii i innych problemów kręgosłupowych rdzeń nie pracuje prawidłowo, i, co się z tym wiąże, nieprawidłowo zaczynają pracować organy.

W zależności od tego, która część kręgosłupa nie działa poprawnie, reagują odpowiednie narządy.

Kręgosłup szyjny wpływa mocniej na stan głowy, obszar piersiowy na serce i narządy w jego rejonie, odcinek lędźwiowy na nerki itd.

Logikę chiropraktyki zrozumieć jest łatwo. Trudno natomiast przekonać wiele osób do tego, by sprawdziły swoje kręgosłupy, a nie tylko leczyły narządy wewnętrzne.

Bywa bowiem, że pomoc kręgosłupowi przywraca funkcję narządu (np. wracają funkcje serca).

Należy zgłosić się do kompetentnego kręgarza, który będzie w stanie przeprowadzić należyty zabieg, a także diagnozę.

Do nas należy dostrzec problem i spróbować innego rozwiązania, a nie tylko chemicznego.

Bywa, że lekarze kierują na skomplikowane terapie z użyciem środków chemicznych lub na operacje chirurgiczne, podczas gdy potrzeba tylko poprawić działanie kręgosłupa, wzmacniając ewentualnie działanie narządów środkami naturalnymi.

Jako ludzie oświeceni, nowocześni i wolni powinniśmy stale mieć na uwadze własne dobro i prawo do korzystania z różnych zdobyczy wiedzy ludzkiej, nie tylko z medycyny akademickiej.

Mając trudności z sercem, płucami, nerkami, innymi narządami wewnętrznymi albo wzrokiem, słuchem warto wziąć pod uwagę możliwość wpływu na nie nieustawionego kręgosłupa i udać się także po diagnozę, a potem terapię do kręgarza-chiropraktyka.

Bez załatwienia sprawy od strony kręgosłupa terapie innego rodzaju nie dadzą skutku, lub pomogą co najwyżej zaleczać objawy, lecz nie tkną przyczyny.

Kontakt do odpowiednich specjalistów znajdziesz w dolnym menu na stronie.

Nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o konsultacji, a potem ewentualnej terapii kręgosłupa. Łatwiej jest rozwiązać nowy problem, niż stary, kiedy dochodzi do większej dyslokacji i jej skutków.

Dodajmy, że bez ustawień kręgosłupa mało skuteczne będą także wszelkie terapie o charakterze psychotronicznym (jak bioenergoterapia, biomasaż). Osoby, które zaślepione są tylko metodami pracy z energią w terapii nie postępują właściwie, w duchu mądrości.